Dijital Dönüşüm Yazılımlarının İşletmenizdeki 5 Etkisi

Dijital Dönüşüm Yazılımlarının İşletmenizdeki 5 Etkisi

Küresel pandemi sonrası dünya bir nebze olsun rayına otururken, imalat sektörü de dahil olmak üzere sektörler o dönemde kaybettiği ivmeyi yeniden kazanmaya çalışıyor. Bununla birlikte üreticiler, işletmelerini yeniden karlı bir başarıya dönüştürmeleri için, üretim alanı ve tedarik zinciri üzerinde kesintisiz görünürlük ile düzene sokması gerekiyor.

Bunların hepsi ve çok daha fazlası, yerinde üretim için esnek bir yazılımına sahip olmaya dayanır. Costifier gibi entegre, tamamen ölçeklenebilir bir platform kullanarak, toplam üretim maliyetlerini düşürebilir, işinizin her yönünü optimize edebilir ve düzenleyebilirsiniz.

Aşağıda, bu esnek üretim çözümünün, gelişmiş büyüme ve kârlılık için size destek vereceği yollar yer almaktadır.

1. Azalan Üretim Darboğazları:

Satış ve satın alma maliyetleri, gerçek üretim verilerinize doğrudan bağlı olduğundan, Costifier gibi maliyet hesaplama yazılımları, tekliflerinizi ve envanterinizi nasıl yönettiğinizi ve izlediğinizi otomatikleştirmenize yardımcı olur. Daha az darboğazla daha akıcı bir üretim ortamı elde etmenize ve böylece üretim siparişlerinin zamanında belirlediğiniz bütçe ile yerine getirilmesine yardımcı olacaktır.

2. Kaynakların Doğru Tahsisi:

Malzeme listesi (BoM'lar) ve iş emirleri, hem maddi hem de maddi olmayan kaynakların hızlı ve tam olarak tahsis edilmesini sağlamak için önemlidir. Açıkça tanımlanmış ürün reçetelerine dayalı üretim siparişlerini kolayca oluşturabilirsiniz. Ayrıca, gerekli kaynaklarınız, mevcut malzemeleriniz ve maliyetiniz vb. iş emirlerine otomatik olarak eklenecektir. Bu şekilde bir ERP sistemi kullanmak, kesintisiz üretim için kaynak ve hammaddelerin doğru bir şekilde tahsis edilmesini sağlar.

3. Tedarik Zincirinde Daha Fazla Görünürlük

Tüm sektörlerde gerçek zamanlı, birleştirilmiş veriler ve görünürlük, herhangi bir işte oldukça değerlidir. Bir üretici olarak, iyi kararlar almak için tedarik zinciri üzerinde daha fazla kontrole sahip olmanız gerekir. Bu, gelişmiş görünürlük yoluyla sağlanacaktır. Envanter stok seviyeleriniz ve tedarik zinciriniz hakkında kesin bilgilerle, müşteri taleplerine yanıt vermek ve üretim siparişlerini ve üretim maliyetlerini kontrol etmek için daha iyi bir konumda olacaksınız.

4. Envanter ve Üretim Yönetimi:

Zamanında teslimat ve müşteri memnuniyetini artırmak için uygun maliyetli üretimle envanter yönetimi hayati önem taşır. Dijitalleşme yazılımları, envanter ve üretim gereksinimlerinizi optimize etmek ve yönetmek için en iyi uygulama işlevlerini sağlar. Bu platform, satış siparişleri yönetimi, malzeme ihtiyaç planlaması dahil olmak üzere temel üretim planlamasında size yardımcı olur ve ayrıca çok seviyeli ürün reçeteleri sağlar.

Ayrıca, envanter yönetimi uygulamasına sahip bir üretim ERP'si, birden fazla konum ve depoda doğru stok bilgilerine gerçek zamanlı erişim sağlar. Nerede olursanız olun, ofiste, atölyede veya depoda veya herhangi bir uzak konumda, envanter ve üretim siparişlerini yönetmek için tam olarak ihtiyacınız olan desteği size sağlayacaktır.

5. Optimum Üretim Yazılımları:

Üretimde, çok seviyeli üretim süreçleriyle uğraşmanız gerektiğinde, makine kapasitesini dahil edebilmeniz için stok, zaman çizelgeleri ve veri kaynakları belirtmeniz gerekir. Ve bunun için uygun bir yazılıma ihtiyacınız var.

Costifier , farklı üretim alternatifleri arasından en uygun çözümleri sunar. Bu sayede maliyetleri %15’e kadar düşürerek işletmenizde daha karlı üretimler yapmanızı sağlar.

Costifier ile zaman ve para harcamadan dijital dönüşüme hemen başlayabilirsiniz. Üreteceğiniz ürünlerin maliyetini hızlı ve yüksek doğrulukta elde ederken, %15’e kadar verim artışı sağlayarak daha ucuza üretim yapabilirsiniz. Ücretsiz kullanmaya başlamak için buraya tıklayabilirsiniz.