Makine Öğrenmesi Ne İşe Yarar?

Makine Öğrenmesi Ne İşe Yarar?

Günümüzde son derece önemli hâle gelmiş olan makine öğrenmesi, istatistiksel ve matematiksel işlemlerin beraberinde mevcut veriler üzerinden çıkarımlar yaparak rasyonel tahminler gerçekleştirilmesi sürecine denir. Bugün makine öğrenmesi sayesinde ortalama bir kişinin hesaplayabileceği miktarın çok daha üzerinde bir veri hesaplaması ve veri analizi yapılabilmektedir. Maliyetlerin ve zamanın korunmasında son derece önemli bir yere sahip olan makine öğrenmesi özellikle imalat sanayi alanında işlemler gerçekleştiren işletmelerin fonksiyonlarını son derece kararlı bir duruma getirmektedir. Makine öğrenmesi elde edilen verilerin görsel hâle getirilmesine ve bu sayede verilerin kolaylıkla incelenerek analiz edilmesine önemli bir katkı sunar.

Süreç en basit tabirle şu şekilde tanımlanabilir:

Makine öğrenmesi öncelikle mevcut verilerinizi analiz eder, bu verilerin sonuçlarını makineye tekrar sunmanız durumunda bu bilgilerden bir fonksiyon ortaya çıkartır. Ortaya çıkan bu fonksiyon sayesinde makine verileriniz arasında bir köprü görevi kurar ve veriler arasındaki bağlantıları öğrenir. Ortaya çıkan optimal sonuçlar sizin gelecek verilerinizi anlamlandırmanızı ve geçmişi analiz ederek muhtemel hataları gidermenizi sağlar. Elde ettiğiniz bu sistemi gittikçe geliştirdiğiniz takdirde makine öğrenmesi de kendini tıpkı öğrenen bir beyin gibi geliştirecektir, süreçleri daha kolay ve kısa sürede öğrenerek size sunduğu verilerin güvenilirliği çok daha gerçekçi olacaktır. Temel amaç mevcut veriler üzerinden modeller oluşturmak olsa da ileriye dönük verilerin de oluşturulması son derece önemlidir. İşletmelerin kendi kullanmış oldukları geleneksel yöntemlerin dışına çıkarak yapay zekâ destekli bir makine öğrenmesi yazılımı kullanmaları tüm işlemlerin geleceğe taşınmasına katkı sağlayacaktır. Geleceği bugünden yakalamak mümkündür!

Costifier da makine öğrenmesi yöntemiyle rasyonel hesaplamalar gerçekleştiren, geleceği bugünden yakalayan bir maliyet yazılımıdır.

Costifier, teklif süreçlerinde zaman/maliyet döngüsünü en optimal şekilde kullanıcılarına sunar. En geniş tanımıyla Costifier, teknolojinin yazılımla bütünleşmesiyle birlikte ortaya çıkan, üretilecek olan ürünlerin yüksek doğrulukta ve hızlı bir şekilde hesaplanmasını sağlayan bir yapay zekâ yazılımıdır. Üretim sürecinin yanı sıra satın alma süreçlerinde de sistematik bir ilerleyiş Costifier ile mümkündür. Costifier ile bu süreçleri kısaltabilir, satın alma planı oluştururken en doğru kararları alabilirsiniz. Ayrıca Costifier ile daha teklifleri almadan her üretici için en optimal ve rasyonel maliyet öngörüsünü elde edebilirsiniz. Böylece tedarik zincirinizin sorunsuz ilerlemesi için gereken tüm kriterleri elde etmiş olursunuz.

İşletmenizi makine öğrenmesi ile kararlı bir duruma getirebilir, güvenli bir şekilde verilerinizi bulut tabanlı veya cihaz üzerinden buluttan bağımsız bir biçimde oluşturabilirsiniz. Detaylı bilgi ve etkili bir yazılım için bizimle iletişime geçebilirsiniz.