Veri Güvenliği Neden Önemlidir

Veri Güvenliği Neden Önemlidir?

Bilgi ve iletişim teknolojilerinin günümüzdeki gelişimiyle birlikte işletmelerin kullanımlarına göre oluşan farklı veri havuzları dijital platformların güvenliği tartışmasını da beraberinde getirmiştir. Güncel teknolojilerin kullanımı sonucu işlerimizin büyük bir kısmı kolaylaşmıştır, zamandan ve maliyetten tasarruf ederek çalışanları ve işletmeyi ileriye taşıyan bu adımlar zaman zaman bizi tereddüte düşürebilmektedir.

Dijital veri güvenliği işletmenize özgü olan birtakım verilerin korunmasını gerektirdiğinden işletmeyi ilgilendiren pek çok yazılım bu konu sebebiyle göz ardı edilebilmektedir. Yazılımlar işlevsel olduğu kadar güvenilir de olmalıdırlar, kullanıcılar verilerinin güvenliğini teyit etme hakkında kuşkuya düştüklerinde yazılımcılar bu konuda gerekli bilgilendirmeyi karşı tarafla paylaşmalıdırlar. Bu bilgilerin dışında en iyi değerlendirmeyi yapabilmek için oluşturulmuş olan veri güvenliğinin üç temel karşılaştırma modeli de mevcuttur:

• Gizlilik (Confidentiality): Kişiler ve yazılımlar dahil olmak üzere doğru birimlerin doğru verilere erişimi olduğundan emin olmak.

• Bütünlük (Integrity): Verileri hiçbir şekilde değiştirilmediklerinden emin olarak saklamak.

• Kullanılabilirlik (Availability): Verilerin ihtiyaç duyulduğunda her zaman erişilebilir olmasını sağlamak.

Bu üç madde veri güvenliğinin temel parçalarını bir araya getirerek işletmenizin kullanacağı yazılımın değerlendirilmesi için gerekli kriterleri oluşturmaktadır. Göz önünde bulundurmanız gereken bu kriterler fikri mülkiyetinizi ve verilerinizin bütünlüğünü güvence altında tutar. Bunun sonucunda maliyeti ve zamanı korumak için geliştirilmiş bir yazılım kullanmak uzmanlaşmanızı sağlayabilir, sistematik bir biçimde çalışmalarınızı geleceğe taşıyabilir.

Costifier verilerinizin güvenliğini sağlayarak işletmenizin geleceğini şekillendiren bir yapay zekâ yazılımıdır. Üretim sürecinin yanı sıra satın alma süreçlerinde de sistematik bir ilerleyiş Costifier ile mümkündür. Costifier ile bu süreçleri kısaltabilir, satın alma planı oluştururken en doğru kararları alabilirsiniz. Ayrıca Costifier ile daha teklifleri almadan her üretici için en optimal ve rasyonel maliyet öngörüsünü elde edebilirsiniz. Böylece tedarik zincirinizin sorunsuz ilerlemesi için gereken tüm kriterleri elde etmiş olursunuz.

İşletmenizi makine öğrenmesi ile kararlı bir duruma getirebilir, güvenli bir şekilde verilerinizi bulut tabanlı veya cihaz üzerinden buluttan bağımsız bir biçimde oluşturabilirsiniz. Detaylı bilgi, işletmenizin süreçlerini kolay yürütmek ve etkili bir yazılım için bizimle iletişime geçebilirsiniz.