Verilerinizi Nasıl Değerlendirebilirsiniz?

Verilerinizi Nasıl Değerlendirebilirsiniz?

İşletmeler, faaliyet gösterdikleri sektörlerin üretim verilerini düzenli olarak kayıt altında tutmaktadırlar. Modern teknolojiler bize verilerin biriktikçe değerlenebileceğini gösterdi. Bugün işletmelerin eski verilerinden ortaya büyük bir tablo çıkartabiliyoruz. Gerçekleştirilmiş satın alımlar dâhil olmak üzere tüm veriler değerli istatistiksel işlemler olarak karşımıza çıkmaktadır. Bütünün parçasını oluşturan bu veriler zamanla kaybolmak yerine işletmenin gelecekte faaliyet göstereceği işlemlerde kullanılabilir. Verilerin bir havuzda toplanıp daha sonrasında etkin bir şekilde değerlendirilmesi yapay zekâ yazılımlarıyla mümkündür.

Güncel trendler bize geleneksel yöntemlerle kayıt altında tuttuğumuz ve binlerce parçanın üretimini hesapladığımız yöntemleri geride bırakmamız gerektiğini ve sistematik olarak kendini geliştiren yazılımlara yönelmemiz gerektiğini açıkça ifade etmektedir. Güncelliği yakalayamayan bir işletme bunun sonucunda zaman ve maliyet kaybı yaşayabilmektedir. İşte tam da bu durumlarda kullanmak üzere geliştirilen maliyet yazılımları sizi büyük bir zaman ve maliyet kaybından kurtarabilir.

Maliyet yazılımları çok yönlü geliştirilmiş olan, tek bir sektöre hitap etmeyen bunun aksine veriler olduğu sürece sorunların çözüme kavuştuğu bir yazılım alanı olarak karşımıza çıkmaktadır. X verilerinin zaman içerisinde değerlendirilmesiyle (güncel enflasyon, işçilik giderleri, malzeme başı fiyat vb.) birlikte gelecek Y verilerinin de hesaplanması ve tahmin edilmesi mümkün olacaktır.

Costifier , teknolojinin yazılımla bütünleşmesiyle birlikte ortaya çıkan, üretilecek/tedarik edilecek olan ürünlerin yüksek doğrulukta ve hızlı bir şekilde hesaplanmasını sağlayan bir yapay zekâ yazılımıdır. Üretim sürecinin yanı sıra satın alma süreçlerinde de sistematik bir ilerleyiş Costifier ile mümkündür. Costifier ile bu süreçleri kısaltabilir, satın alma planı oluştururken en doğru kararları alabilirsiniz. Ayrıca Costifier ile daha teklifleri almadan her üretici için en optimal ve rasyonel maliyet öngörüsünü elde edebilirsiniz. Böylece tedarik zincirinizin sorunsuz ilerlemesi için gereken tüm kriterleri elde etmiş olursunuz.

İşletmenizi makine öğrenmesi ile kararlı bir duruma getirebilir, güvenli bir şekilde verilerinizi bulut tabanlı veya cihaz üzerinden buluttan bağımsız bir biçimde oluşturabilirsiniz. Detaylı bilgi ve etkili bir yazılım için bizimle iletişime geçebilirsiniz.